Jalkapallon EM 2020 Karsinnat

EURO 2020 -karsintapelit alkavat maaliskuun 21. päivä 2019.

EURO 2020 -karsintaryhmät ja sijoitukset

Group A

PosTeamPldWDLGFGAGDPts
1🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 England00000000
2🇧🇬 Bulgaria00000000
3🇨🇿 Czech Republic00000000
4🇽🇰 Kosovo00000000
5🇲🇪 Montenegro00000000

Group B

PosTeamPldWDLGFGAGDPts
1Lithuania00000000
2Luxembourg00000000
3Portugal00000000
4Serbia00000000
5Ukraine00000000

Group C

PosTeamPldWDLGFGAGDPts
1Netherlands00000000
2Germany00000000
3Northern Ireland00000000
4Estonia00000000
5Belarus00000000

Group D

PosTeamPldWDLGFGAGDPts
1Switzerland00000000
2Denmark00000000
3Republic of Ireland00000000
4Georgia00000000
5Gibraltar00000000

Group E

PosTeamPldWDLGFGAGDPts
1Croatia00000000
2Wales00000000
3Slovakia00000000
4Hungary00000000
5Azerbaijan00000000

Group F

PosTeamPldWDLGFGAGDPts
1Spain00000000
2Sweden00000000
3Norway00000000
4Romania00000000
5Faroe Islands00000000
6Malta00000000

Group G

PosTeamPldWDLGFGAGDPts
1Poland00000000
2Austria00000000
3Israel00000000
4Slovenia00000000
5Macedonia00000000
6Latvia00000000

Group H

PosTeamPldWDLGFGAGDPts
1France00000000
2Iceland00000000
3Turkey00000000
4Albania00000000
5Moldova00000000
6Andorra00000000

Group I

PosTeamPldWDLGFGAGDPts
1Belgium00000000
2Russia00000000
3Scotland00000000
4Cyprus00000000
5Kazakhstan00000000
6San Marino00000000

Group J

PosTeamPldWDLGFGAGDPts
1Italy00000000
2Bosnia and Herzegovina00000000
3Finland00000000
4Greece00000000
5Armenia00000000
6Liechtenstein00000000

EURO 2020 -karsintalista

Kaikkien pelien on määrä alkaa 20.45 CET ellei toisin ole mainittu.

ENSIMMÄINEN PELIPÄIVÄ

Torstai 21. maaliskuuta

Ryhmä C: Alankomaat v. Valko-Venäjä, Pohjois-Irlanti v. Viro
Ryhmä E: Kroatia vastaan ​​Azerbaidžan, Slovakia v. Unkari
Ryhmä G: Itävalta v. Puola, FYR Macedonia v. Latvia, Israel v. Slovenia
Ryhmä I: Belgia v. Venäjä, Kazakstan v. Skotlanti (16:00), Kypros v. San Marino

Perjantai 22. maaliskuuta

Ryhmä A: Englanti v. Tšekki, Bulgaria v. Montenegro
Ryhmä B: Portugali v. Ukraina, Luxemburg v. Liettua
Ryhmä H: Moldova v. Ranska, Andorra v. Islanti, Albania v. Turkki

Lauantai 23. maaliskuuta

Ryhmä D: Georgia v. Sveitsi (15:00), Gibraltar v. Irlannin tasavalta (18:00)
Ryhmä F: Espanja v. Norja, Ruotsi v. Romania (18:00), Malta v. Färsaaret (18:00)
Ryhmä J: Italia v. Suomi, Bosnia ja Hertsegovina v. Armenia, Liechtenstein v. Kreikka

TOINEN PELIPÄIVÄ

Sunnuntai 24. maaliskuuta

Ryhmä C: Alankomaat v. Saksa, Pohjois-Irlanti v. Valko-Venäjä
Ryhmä E: Wales v Slovakia (15:00), Unkari v. Kroatia (18:00)
Ryhmä G: Israel v. Itävalta (18:00), Puola v. Latvia, Slovenia v. Makedonia
Ryhmä I: Kazakstan v. Venäjä (15:00), San Marino v. Skotlanti (18:00), Kypros v. Belgia

Maanantai 25. maaliskuuta

Ryhmä A: Montenegro v. Englanti, Kosovo v. Bulgaria
Ryhmä B: Portugali v. Serbia, Luxemburg v. Ukraina
Ryhmä H: Turkki v. Moldova (18:00), Ranska v. Islanti, Andorra v. Albania

Tiistai 26. maaliskuuta

Ryhmä D: Sveitsi v. Tanska, Irlannin tasavalta v. Georgia
Ryhmä F: Malta vastaan ​​Espanja, Norja v. Ruotsi, Romania v. Färsaaret
Ryhmä J: Armenia v. Suomi (18:00), Italia v. Liechtenstein, Bosnia ja Hertsegovina v. Kreikka

KOLMAS PELIPÄIVÄ

Perjantai 7. kesäkuuta

Ryhmä A: Tšekki v. Bulgaria, Montenegro v. Kosovo
Ryhmä B: Ukraina v. Serbia, Liettua v. Luxemburg
Ryhmä D: Georgia v. Gibraltar (18:00), Tanska v. Irlannin tasavalta
Ryhmä F: Färsaaret v. Espanja, Ruotsi v. Malta, Norja vastaan ​​Romania
Ryhmä G: FYR Macedonia v. Puola, Itävalta v. Slovenia, Latvia v. Israel

Lauantai 8. kesäkuuta

Ryhmä C: Viro vastaan ​​Pohjois-Irlanti (18:00), Valko-Venäjä v. Saksa
Ryhmä E: Kroatia v. Wales (15:00), Azerbaidžan v. Unkari (18:00)
Ryhmä H: Islanti v. Albania (15:00), Moldova v. Andorra (18:00), Turkki v. Ranska
Ryhmä I: Venäjä v. San Marino (18:00), Belgia v. Kazakstan, Skotlanti v. Kypros
Ryhmä J: Suomi v. Bosnia ja Hertsegovina (18:00), Armenia v. Liechtenstein (18:00), Kreikka v. Italia

NELJÄS PELIPÄIVÄ

Maanantai 10. kesäkuuta

Ryhmä A: Tšekki v. Montenegro, Bulgaria v. Kosovo
Ryhmä B: Ukraina v. Luxemburg, Serbia v. Liettua
Ryhmä D: Tanska v. Georgia, Irlannin tasavalta vastaan ​​Gibraltar
Ryhmä F: Espanja v. Ruotsi, Malta v. Romania, Färsaaret v. Norja
Ryhmä G: Puola v. Israel, FYR Macedonia v. Itävalta, Latvia v. Slovenia

Tiistai 11. kesäkuuta

C-ryhmä: Saksa v. Viro, Valko-Venäjä v. Pohjois-Irlanti
Ryhmä E: Azerbaidžan v. Slovakia (18:00), Unkari v. Wales
Ryhmä H: Andorra v. Ranska, Islanti v. Turkki, Albania v. Moldova
Ryhmä I: Kazakstan v. San Marino (16:00), Belgia v. Skotlanti, Venäjä v. Kypros
Ryhmä J: Italia v. Bosnia ja Hertsegovina, Kreikka vastaan ​​Armenia, Liechtenstein v. Suomi

VIIDES PELIPÄIVÄ
Torstai 5. syyskuuta

Ryhmä D: Irlannin tasavalta v. Sveitsi, Gibraltar v. Tanska
Ryhmä F: Romania v. Espanja, Norja v. Malta, Färsaaret v. Ruotsi
Ryhmä G: Israel vs. FYR Macedonia
Ryhmä J: Armenia v. Italia (18:00), Bosnia ja Hertsegovina v. Liechtenstein, Suomi v. Kreikka

Perjantai 6. syyskuuta

Ryhmä C: Saksa v. Alankomaat, Viro v. Valko-Venäjä
Ryhmä E: Slovakia v. Kroatia, Wales v. Azerbaidžan
Ryhmä G: Slovenia v. Puola, Itävalta v. Latvia
Ryhmä I: San Marino v. Belgia, Skotlanti v. Venäjä, Kypros v. Kazakstan

Lauantai 7. syyskuuta

Ryhmä A: Kosovo v. Tšekki (15:00), Englanti v. Bulgaria (18:00)
Ryhmä B: Liettua v. Ukraina (18:00), Serbia v. Portugali
Ryhmä H: Islanti v. Moldova (18:00), Ranska v. Albania, Turkki v. Andorra

KUUDES PELIPÄIVÄ

Sunnuntai 8. syyskuuta

Ryhmä D: Sveitsi v. Gibraltar (18:00), Georgia v. Tanska (18:00)
Ryhmä F: Espanja v. Färsaaret (15:00), Romania v. Malta (18:00), Ruotsi v. Norja
Ryhmä J: Armenia v. Bosnia ja Hertsegovina (18:00), Suomi v. Italia, Kreikka v. Liechtenstein

Maanantai 9. syyskuuta

Ryhmä C: Pohjois-Irlanti v. Saksa, Viro v. Alankomaat
Ryhmä E: Azerbaidžan v. Kroatia (18:00), Unkari v. Slovakia
Ryhmä G: Puola v. Itävalta, Slovenia v. Israel, Latvia v. Makedonia
Ryhmä I: Skotlanti v. Belgia, Venäjä v. Kazakstan, San Marino vastaan ​​Kypros

Tiistai 10. syyskuuta

Ryhmä A: England v Kosovo, Montenegro v. Tšekki
Ryhmä B: Liettua v. Portugali, Luxemburg v. Serbia
Ryhmä H: Ranska v. Andorra, Albania v. Islanti, Moldova v. Turkki

SEITSEMÄS PELIPÄIVÄ

Torstai 10. lokakuuta

Ryhmä C: Alankomaat v. Pohjois-Irlanti, Valko-Venäjä v. Viro
Ryhmä E: Kroatia v. Unkari, Slovakia v. Wales
Ryhmä G: Latvia v. Puola, Itävalta v. Israel, FYR Macedonia v. Slovenia
Ryhmä I: Kazakstan v. Kypros (16:00), Belgia v. San Marino, Venäjä v. Skotlanti

Perjantai 11. lokakuuta

Ryhmä A: Tšekki v. Englanti, Montenegro v. Bulgaria
Ryhmä B: Portugali v. Luxemburg, Ukraina v. Liettua
Ryhmä H: Islanti vastaan ​​Ranska, Turkki v. Albania, Andorra vastaan ​​Moldova

Lauantai 12. lokakuuta

Ryhmä D: Georgia v. Irlannin tasavalta (15:00), Tanska v. Sveitsi (18:00)
Ryhmä F: Färsaaret v. Romania (18:00), Norja v. Espanja, Malta v. Ruotsi
Ryhmä J: Bosnia ja Hertsegovina v. Suomi (18:00), Italia v. Kreikka, Liechtenstein v. Armenia

KAHDEKSAN PELIPÄIVÄ

Sunnuntai 13. lokakuuta

Ryhmä C: Valko-Venäjä v. Alankomaat (18:00), Viro v. Saksa
Ryhmä E: Unkari v. Azerbaidžan (18:00), Wales v. Kroatia
Ryhmä G: Puola v. FYR Macedonia, Slovenia v. Itävalta
Ryhmä I: Kazakstan v. Belgia (15:00), Kypros v. Venäjä (18:00), Skotlanti v. San Marino (18:00)

Maanantai 14. lokakuuta

Ryhmä A: Bulgaria v. Englanti, Kosovo v. Montenegro
Ryhmä B: Ukraina v. Portugali, Liettua v. Serbia
Ryhmä H: Ranska v. Turkki, Islanti v. Andorra, Moldova v. Albania

Tiistai 15. lokakuuta

Ryhmä D: Sveitsi v. Irlannin tasavalta, Gibraltar v. Georgia
Ryhmä F: Ruotsi v. Espanja, Romania v. Norja, Färsaaret v. Malta
Ryhmä G: Israel v. Latvia
Ryhmä J: Liechtenstein v. Italia, Kreikka v. Bosnia ja Hertsegovina, Suomi v. Armenia

YHDEKSÄS PELIPÄIVÄ

Torstai 14. marraskuuta

Ryhmä A: Englanti v. Montenegro, Tšekki v. Kosovo
Ryhmä B: Portugali v. Liettua, Serbia v. Luxemburg
Ryhmä H: Turkki v. Islanti (18:00), Ranska v. Moldova, Albania v. Andorra

Perjantai 15. marraskuuta

Ryhmä D: Sveitsi v. Georgia, Tanska v. Gibraltar
Ryhmä F: Espanja v. Malta, Romania v. Ruotsi, Norja v. Färsaaret
Ryhmä J: Armenia v. Kreikka (18:00), Suomi v. Liechtenstein (18:00), Bosnia ja Hertsegovina v. Italia

Lauantai 16. marraskuuta

Ryhmä C: Saksa vastaan ​​Valko-Venäjä, Pohjois-Irlanti v. Alankomaat
Ryhmä E: Azerbaidžan v. Wales (18:00), Kroatia v. Slovakia
Ryhmä G: Slovenia v. Latvia (18:00), Israel v. Puola, Itävalta v. Makedonia
Ryhmä I: Kypros v. Skotlanti (15:00), Venäjä v. Belgia (18:00), San Marino v. Kazakstan (18:00)

KYMMENES PELIPÄIVÄ

Sunnuntai 17. marraskuuta

Ryhmä A: Kosovo v Englannissa (18:00), Bulgaria v. Tšekki (18:00)
Ryhmä B: Luxemburg v. Portugali (15:00), Serbia v. Ukraina (15:00)
Ryhmä H: Albania v. Ranska, Moldova v. Islanti, Andorra vastaan ​​Turkki

Maanantai 18. marraskuuta

Ryhmä D: Gibraltar v. Sveitsi, Irlanti v. Tanska
Ryhmä F: Espanja v. Romania, Ruotsi v. Färsaaret, Malta v. Norja
Ryhmä J: Italia v. Armenia, Liechtenstein v. Bosnia ja Hertsegovina, Kreikka vastaan ​​Suomi

Tiistai 19. marraskuuta

Ryhmä C: Saksa vastaan ​​Pohjois-Irlanti, Alankomaat v. Viro
Ryhmä E: Wales v. Unkari, Slovakia v. Azerbaidžan
Ryhmä G: Puola v. Slovenia, Latvia v. Itävalta, FYR Macedonia v. Israel
Ryhmä I: Belgia v. Kypros, San Marino v. Venäjä, Skotlanti v. Kazakstan